Spánek?

2. prosince 2008 v 14:56 | Dax |  ZÁSEKY S ČAJEM
Zase noc... Opět nespím, zase piju čaj... Tentokrát ovšem na vlně onoho lehkého drajvu jazzové noci. Myšlenky jsou lehké, šerem zní hudba dávno mrtvých, hudba alespoň stejně tak stará, jako dům ve kterém žiji.
Venku vítr. Mám rád vítr. Ta představa vzduchu, který se zvedne někde nad cizí zemí, letí stovky, ba tisíce kilometrů a šlehne mě do tváře, mě zajímá a vzrušuje. Možná bychom se mohli dohodnout. Až povane vítr tvým směrem, něco do něj vyslovím, a Ty poslouchej! Možná to uslyšíš...
Kolik lidí se v tuto chvíly miluje? Kolik lidí v tuto chvíly umírá? Pocit přítomnosti, teď a tady! Tma zhušťuje prostor a ostří vnímání. Vítr za oknem skučí jako někdo, kdo ve vánici zjistil, že cestu do tepla už opravdu nenajde. Možná bych si ten oolong co piju, odpustit. Je trochu morbidní. Nebo já?
Chci mít víc víc času. Nic nestíhám, nebo toho mám zbytečně moc? No, málo toho fakt nemám... Jak zhustit čas? Nespat! (Máš pravdu, Kreperáte. I když za génia se fakt nepovažuju:))
Spisovatelé si prý v noci často dávají rande s můzou. Mně je zima. Možná, že jsem obětí Ledové můzy, a její přítomnost v myšlení se projeví, až ostatní mentální pochody zamrznou.
Ráno chci cvičit... a je půl třetí ráno... Ha ha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Illavnal Illavnal | 3. prosince 2008 v 4:09 | Reagovat

Hmm.. miluju vítr. A to, jak jsi to napsal, je kouzelné.

Nerada bych, aby musely tvé mentální pochody zamrznout, aby objevily nečekané. Snad radši bez Ledové můzy, držet se těch ostatních..

P.S. Ráno chci jít do školy a tam psát dvě písemné práce.. a jsou čtyři ráno. Haha. :)

2 Akleyké Akleyké | Web | 3. prosince 2008 v 20:17 | Reagovat

Múzy? Pošli je pryč, jen omezují Inspiraci a do všeho jí kecají. Zachumlej se do kožešin, vezmi sobě spící kočku a nechej sen, ať se ti promítne před očima. Bdělý v snovém ráji snáze přečkáš nápor chladu, který občas nemá nic společného s počasím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama