Poetea

23. listopadu 2008 v 20:57 | Dax |  ZÁSEKY S ČAJEM
Noční hovor o poezii mně byl inspirací k zamyšlení.
Mám rád určité denní a noční doby, určité druhy čajů a různé autory. Napadlo mě, trochu to pospojovat. Pocitově a s nadhledem... A tady je výsledek:

Noc. Králem se stává Poe a jeho klaustrofobický výkřik v podobě Havrana. Naděje uvnitř již není a vně je pouze Havran! Mrazivá tichá noc a sametový tmavý čaj Puerh, plný zemitosti.

Svítání a ráno. Lehkost a optimismus Snyderovských básní, které ovšem pobízí k zamyšlení a rozjímání. Zenové dotyky. Jak skvěle se probouzí se svěžími zelenými čaji z Japonska. Sencha rulez!

Mlžné dopoledne mi evokuje Thoreaua a jeho svobodomyslný manifest Walden. Jaké tam musely být mlhy. A v mlze jedině Che Xanh, vietnamský zelený silák, jenž je na všechny bolesti. To je pravé Tao :)

Šedé podvečery, ticho a klid, tak to budu mít navždy spojeno s Meyrinkem, Golem chodí za zdí podél stěn, o které jsem opřený, čtoucí a pijící polofermentovaný taiwanský oolong Bai Hao, dlouho sladký na jazyku.

A zase noc a v ní krásně osvěží Bašó a korejští buddhističtí básníci haiku. Jak příjemně se čte ve společnosti čínského červeného Qi hong Mao Fengu, s jeho vadnoucí růží v pozadí vůně.

A další ráno a další čaj, další kniha... nikdy nekončící dobrodružství. Čaj a literatura jsou v mém životě spjaty. Vlastně si ani čtení bez čaje neumím moc představit. Někdy se dojmy z knihy a čaje tak protnou, že poté stačí jen přivonět k čaji a vybaví se mi celý děj u kterého jsem tento čaj popíjel. A to mě fakt baví.


Račte okusit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ondřej Ondřej | 24. listopadu 2008 v 16:39 | Reagovat

No, milý příteli, četl jsem jen velmi málo tak krásných zamyšlení jako je toto. Tvá básnická duše a ojedinělý cit pro literaturu mne opravdu rozradostnily. Ostatně pití čaje a čtení té správné knihy je vždy ojedinělý zážitek; nepřekvapuje mne, že člověk Tvého charakteru si právě toto kouzlo užívá.

2 Žížala Žížala | Web | 24. listopadu 2008 v 20:34 | Reagovat

Už jenom ten článek mi zavoněl a okouzlil mne. Moc pěkné čtení.

3 kreperat kreperat | Web | 24. listopadu 2008 v 23:04 | Reagovat

půjdu si uvařit čaj, naladils mne

4 Dax Dax | Web | 26. listopadu 2008 v 0:40 | Reagovat

Děkuji Vám všem za pěkné komenty!!

5 Mangrah Mangrah | Web | 28. listopadu 2008 v 14:30 | Reagovat

Překvapuješ... Jsem za to ráda.

6 Dax Dax | 10. září 2010 v 1:01 | Reagovat

Tohle jsem psal já? Pláču, že už nejsem takový...

7 Albertdeaxy Albertdeaxy | E-mail | Web | 5. června 2018 v 19:13 | Reagovat

The prostate gland is central to the part of a male's reproductive :. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate gland can be found just in front of the rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it will always be very uncomfortable and inconvenient for that patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, often known as prostatitis, is the most common prostate-related symptom in men younger than 55 yrs . old. Infections from the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of most types of prostate infection. It is a result of bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition connected with a particular defect in the gland as well as the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be brought on by trauma on the urinary tract or by infections from other regions in the body. A patient can experience testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal from the prostate defect then the employment antibiotics and NSAIDs to deal with the inflammation.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not even to ascertain the causes of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other think that intensive exercise and high lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper weight loss program is important. These are some in the actions to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is important for general health and this will also keep your urinary track clean.

2. Some studies claim that a couple of ejaculations weekly will prevent cancer of prostate.

3. Eat pork moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef per week will increase the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most crucial measure to adopt to make certain a proper prostate is usually to opt for regular prostate health screening. If you are forty years and above, you must select prostate examination one or more times annually.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama