Mlžné úvahy o čaji s čajem

12. října 2008 v 11:47 | Dax |  ZÁSEKY S ČAJEM
Tak jsem si v tohle mlžné dopoledne připravil do gaiwanu krásný čínský oolong Tie Guan Yin a zahleděl se do mlhy, která ležela a dosud leží v parku nad kterým léta bydlím. Oolongy, obzvláště ty vysoce kvalitní, jakým Tie Guan Yin je, jsou také dosti drahé, snesou však mnoho zalití a člověka svojí vůní až omámí. V dopoledni jaké je dnes, je to radost převeliká. Přemýšlel jsem chvíli o chuti toho čaje, protože je mnoho druhů oolongů a i více variant Tie Guan Yin. Některé jsou více fermentovány, mají tedy blíže k černým čajům a jejich chuť je pak spíše pražená až kávovitá, a některé jsou spíše ovocných tónů, u nichž dominuje aroma broskví a orchideií, a mají blíže k zeleným čajům. Ten dnešní je někde na pomezí, má sladovou vůni a broskvovou chuť.
A tohle přemýšlení nad šálkem mě přivedlo na to, o čem chci psát. Totiž o postoji lidí k čaji a ke kávě.
Ačkoliv kávu nepiji, naučil jsem se mít k ní respekt. Je to nápoj stimulující, bez kterého by mělo hodně lidí těžké ráno a velmi pomalý start. Na trhu je dost druhů kávy z různých kontinentů, na to, aby si její milovník mohl vybírat, a zažívat stejné dobrodružství jako milovník čaje, při objevování nových chutí a aromat. Prodávají se i speciální sety na uskladnění a přípravu kávy. A tady je nejlepší příklad toho proč je čaj u mnoha lidí v nezájmu nebo dokonce opovržení: Většinu lidí totiž ani káva vlastně nezajímá, tak jak by čaj mohl soupeřit s ní a její tradicí u nás. Lidem místo parádního šálku dobře připravené kávy postačí presso nebo český turek, o způsoby přípravy a uskladnění se nezajímají a vychutnávat neumějí. Na to je totiž potřeba se zastavit a chvíli přemýšlet. Dnešní doba vyžaduje rychlost a tak postačí zalít instant, což je pro mě něco jako granulovaný čaj, jakýsi pomyslný stimulační výsledek se dostaví a už se spěchá...To se potom nedivím pití čaje s pytlíku, protože slít čaj z jednoho hrnku do druhého přes sítko je obří ztráta času. Pak je čaj, povzbuzující snění a přemýšlení, se spoustou jemných chutí, u kterých spousta ignorantů prohlasí, že pijí vodu, "trochu" mimo. Nehledě na jednu věc, kterou má společného čaj, káva i víno ( a jistě se najde i spousta dalších věcí), totiž abyste se je naučili respektovat, chápat a vychutnávat, je třeba se o nich něco naučit a propíjet je... A na to v dnešní době jaksi není čas. Tak je lepší to hned zavrhnout.
Jak skvělé by ale bylo ráno pijáka kávy, kdyby si vstal o půl hodiny dřív a vychutnal si jak přípravu, tak popíjení toho temného nápoje a vnímal jeho vliv na tělo a psychiku. Možná by to byl na dlouhou dobu světlí bod ve špatném dni. Možná na dlouhou dobu jediné zastavení v hektickém dni... Možná...
Já se o čas na sebe obírat nedám. Z mého pohledu za to prachy ani lidi nestojí. Jak krásně se o tom bude rozjímat u dalšího šálku.... Jdu na to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kreperat kreperat | Web | 12. října 2008 v 22:49 | Reagovat

Byl jsem celý den v Bielefeldu, proto jsem se odmlčel.

Ti indiáni to jen atrakce, aby si něco vydělali. Mám dokonce podezření, že víc  té hudby jde z kazety než od nich..

ale dětem se to líbí...

já myslel, že jsi odcestoval...

2 Ondřej Ondřej | 13. října 2008 v 22:33 | Reagovat

Kámo, tvá úvaha ve mně vzbudila chuť na oolong, kterého jsem dnes nakoupil půl kila (hlavně vílu). To bude tanec!

3 kreperat kreperat | Web | 19. října 2008 v 1:07 | Reagovat

ten návod na turka u mne je sice podrobný návod, ale současně ironie

ale na kávu, dobrou kávu mám vždycky čas...

znám kavárny, kde si mohu skutečně vybrat tu, která je moje oblíbená

rád vzpomínám na secesní kavárnu v Hradci...ve vídeňském stylu... ale dnes už asi ne...nebo možná znovu ano...někdy se dobré staré zvyky a způsoby znovu obnovují...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama