To potěší

24. září 2008 v 1:25 | Dax |  ZÁSEKY S ČAJEM
Do čajovny vkročil chlapík kterého znám podle vidění už pár měsíců. Není těžký si ho zapamatovat, oblíká se extravagantně, je pohledný a nosí klobouk. Jo a je celý v černém, což ho v mém prvním hodnocení šouplo kapku níž, protože Emos do čajovny chodí, a velký dojem na mě neudělali. Jenom ať žije Smrt! No nic. Chlapík si chvilku prohlíží keramiku, je uvolněný a zamyšleně a stylově si mne bradku. Vždycky zákazníky nechám, aby se v klidu porozhlédli, já je mezitím omrknu a připravím se na obchod.Tenhle zákazník je od začátku zvláštní a jiný, a není to jeho vizáží. Líbí se mi jeho léžérnost a uvolněný styl. Nespěchá a zároveň nedává důvod k nervozitě...
Konečně se ke mě otočí, zpříma mi koukne do očí, a já už vím, že na něm jsou nejzajímavější jeho oči. On jimi totiž neuhýbá. Jeho přímí pohled mu může leckdo závidět. To se mi líbí! Zavedeme příjemný obchodní hovor o keramice, který skončí prodejem jedné fajn čajové soupravy, konvice a dvou šálků, která se má stát darem pro třetí osobu...U takového obchodu je kupující vždy trochu v nejistotě a podvědomě Vás žádá o podporu a ujištění o správnosti koupě. S tím nemám problém, prodáváme jenom kvalitu, žádný kýč nebo šmejd...I tenhle pán vyjadřuje určité obavy, ale jen zlehounka a spíše ze zdvořilosti. Více je mu líto třetího šálku - sirotka který zůstal, ale ujišťuje mě, že pokud se bude souprava líbit, určitě se pro něj vrátí. Pak zaplatí a odejde.
O tři dny později se vrátí, zase v prvotřídním ohozu, s kloboukem a v černém, že si jde pro sirotka - ten krásný třetí šálek. Samosebou že tam stále byl, a já jsem mu ho velice rád prodal, protože obchodovat s takovým člověkem mi činí velké potěšení. I on se zdál potěšen že obchoduje se mnou, tudíž obchodní harmonii nic nerušilo, a šálek změnil majitele. Poté jsem tomu chlapíkovi poděkoval a ačkoliv nejsem žádný homoděj, pozval jsem ho na čaj, kdykoliv bude mít cestu kolem. Velmi mě totiž zaujal. Zatím se neobjevil.... Tak si dám šálek a popřemýšlím o podzimu. Dobrou noc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cerrado Cerrado | Web | 12. května 2009 v 20:32 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama