Podzim

28. září 2008 v 13:12 | Dax |  ZÁSEKY S ČAJEM
Tak už je tu zase. Podzim, a já na něj koukám, jak jinak, s šálkem v ruce. Zatím je ještě světlý a teplý, ale v noci už pomalu šeptá o dešti a chladu, které na nás chystá, a o vůni padlého listí, které zasype moje oblíbené parky a ulice.
Někdo tvrdí, že podzim přináší depresi a šeď, jak vně, tak uvnitř člověka... Nemyslím si, že má nějaké roční období takovou moc. Období je prostě období.... Podzim je přípravka na, jak jednou napsal trefně Henry Rollins, mentální převíjení. Lidi by se na to měli připravit a vytěžit z toho. Které jiné roční období Vás víc zažene dovnitř sebe? A to je ideální možnost v sobě uklidit, naučit se o sobě. Netřeba se toho bát.
Já osobně mám podzim moc rád, rád se v něm procházím s muzikou i bez ní, což je možná ještě lepší, protože podzim má moc všechno ztišovat. Všimli jste si toho?
Všude je plno vůní : pálené dřevo, hniloba listí, vůně deště a vlhka. To všechno na mě působí...nostalgicky a příjemně. Příroda uklízí a zamyká, ale vše bez deprese či smutku. Jde o přirozenou nutnost.
Oč je venku nepříjemněji, o to krásnější je návrat " domů ", ať už tím myslíte jakékoliv místo. Já osobně se těším, až po důkladné procházce v chladu a vlhku podzimu zapadnu někam na dobrý modrý Pinot, nebo samosebou na skvostný indický vysokohorský Darjeeling. Budu sedět a čekat dokud se neprohřeji zvenku, a pak dám čaji možnost udělat totéž zevnitř. Podzim venku mě udrží v pozoru vůči sobě uvnitř. Budu jen sedět a vychutnávat. Podzim mi pomůže uvědomit si tu útulnost. A k tomu ho potřebujeme.K pomoci si uvědomit, že na venkovních okolnostech nezáleží zdaleka tolik, že spíše potřebujeme uklidit vevnitř, kam si v případné nepřízni můžeme zalézt a vše v pohodě přečkat.
Na cestách si často opakuji výrok Boba Marleye : " My home is in my head" , a myslím, že výstížněji se to říct nedá. V případě podzimu a jakékoliv jiné "nepřízně" se to dá v klidu použít také, je li nutnost.
Račte :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Psychopatic PoOoli(Brutal Hard Core Fly) Psychopatic PoOoli(Brutal Hard Core Fly) | Web | 28. září 2008 v 16:50 | Reagovat

další dokonale zpracovanej článek:)no na mě působí hodně depresivně podzim...minulej rok jsem ho tak tak přežila..:(

2 kreperat kreperat | Web | 30. září 2008 v 23:47 | Reagovat

Nevím jak v Čechách, ale tady dnes pršelo celý den, proto tohle období zrovna namiluju, člověk si nanese do bytu bláto a má prostydlé nohy. Pak ho všechna poezie podzimu jaksi...

a čaj? raději červené víno na zahřátí...

Přidáš těm "špionkám," na které jsem teď blokem upozornil, komentář, zapojiš se?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama